Herzlich willkommen auf der Internetseite
des Jagdverein 'Jenot' in Paslek

Es ist ein Hobby, eine Leidenschaft, eine Wissenschaft, ein Handwerk. Die Jagd ist für ihre Liebhaber ihr ganzes Leben, eine Form der Selbstverwirklichung. Es wird mit vielen großen Emotionen verbunden und ganz oft als Vorwand benutzt um der Natur ein Stück näher zu kommen. Die Gegner der Jagd kritisieren den zynischen Umgang mit Lebewesen die als Schießscheiben für harte mit Flinten bewaffnete Typen dienen. Allerdings ist Jagd für eine steigende aber kleine Gruppe von Menschen eine professionelle Methode zu einer optimalen Allokation natürlicher Ressourcen. Zu dieser Gruppe gehört natürlich auch unser Verein.

Welcome to 'Jenot' hunting association
in Pasłęk

Hunting has many faces. It is a hobby, passion, skill and knowledge. For its supporters, hunting is a way of life. It evokes emotions and allows to get closer to nature. For its opponents, it is a cynical way of treating living creatures as shooting targets. However, for growing, yet still a small group, hunting is a professional management of the natural resources to maintain sustainable environment. And members of our our association belong to this very group.

Polowanie hubertowskie 05.11.2012

Hubertus 2012

 

Sezon polowań zbiorowych w kole ?Jenot? otwarty!!

Tradycyjnie polowaniem otwierającym ?zbiorówki? jest u Nas polowanie hubertowskie, tak też było w tym roku.

?Hubert? odbył się 05.11.2012 w niedzielę i wydaje mi się, że był nieco inny niż wszystkie inne.....

 

Na zbiórce w domku myśliwskim ?Henrykówka? w Bielicy stawiło się 48 myśliwych i 17 naganiaczy. Frekwencja dopisała i to pierwsza z różnic dotyczących tegorocznych hubertowin. Prowadzący polowanie łowczy, musiał podzielić obecnych na 3 grupy, które miały polować w różnych częściach obwodu, tak aby sobie wzajemnie nie przeszkadzać.

 

Po uroczystym otwarciu i powitaniu obecnych, przez prezesa koła Andrzeja Kutkiewicza, nastąpiło pasowanie na myśliwych, Naszych trzech nowych kolegów: Dariusza Niksy, Juliusza Czaplińskiego i Patryka Olejniczaka.

 

Hubertus 2012

Nowopasowanym myśliwym serdecznie gratulujemy i witamy w kole. Darz Bór!!

 

 

Tegoroczne polowanie hubertowskie, z powodu sobotnich uroczystości w Zarządzie Okręgowym w Elblągu, w których brał udział zarząd koła wraz z pocztem sztandarowym, odbyło się nietypowo w niedzielę. Niedziela natomiast jest dniem w którym księża mają więcej obowiązków i niestety nie udało się zorganizować tradycyjnej mszy w myśliwskiej oprawie poprzedzającej polowanie.

 

Po odprawie i podziale na grupy wszyscy rozjechali się w wyznaczone rewiry. Pędzenia trwały do godz. 13-tej. Nietypowo św. Hubert darzył słabo i na pokocie znalazły się jedynie 2 lisy, dzików nie zanotowano. 

Czy przyczyną tego mogła być jeszcze nieskoszona na polach kukurydza, trwająca huczka, późny sezon na grzyby, czy wzmożone prace w lesie wynikające z uporządkowywania powalonych przez tegoroczne wichury drzew? Trudno powiedzieć, weryfikacja tego stanu rzeczy na pewno nastąpi w trakcie kolejnych polowań

Królem polowania został kol. Andrzej Sawczak, który pozyskał pięknego lisa, v -ce królem natomiast kol. Jan Chłopicki. Dwóm kolegom gratulujemy, Darz Bór!Hubertus 2012

 

Jednak jak to mawiają nemrodzi ?Nieważny pokot, ważne towarzystwo?. W myśl tej zasady po polowaniu, w ?Henrykówce? odbyła się tradycyjna biesiada.

Znów inaczej niż zwykle, część kolegów w tym piszący, musiała wcześniej zakończyć swój udział w towarzyskim spotkaniu ze względu na poniedziałkowy powrót do pracy....... ech......szkoda.....

Do zobaczenia na kolejnych zbiorówkach

 

Darz Bór !!!

 

                                                                                                                                          M.M.

 

 

Więcej zdjęć z polowania hubertowskiego w galerii