Herzlich willkommen auf der Internetseite
des Jagdverein 'Jenot' in Paslek

Es ist ein Hobby, eine Leidenschaft, eine Wissenschaft, ein Handwerk. Die Jagd ist für ihre Liebhaber ihr ganzes Leben, eine Form der Selbstverwirklichung. Es wird mit vielen großen Emotionen verbunden und ganz oft als Vorwand benutzt um der Natur ein Stück näher zu kommen. Die Gegner der Jagd kritisieren den zynischen Umgang mit Lebewesen die als Schießscheiben für harte mit Flinten bewaffnete Typen dienen. Allerdings ist Jagd für eine steigende aber kleine Gruppe von Menschen eine professionelle Methode zu einer optimalen Allokation natürlicher Ressourcen. Zu dieser Gruppe gehört natürlich auch unser Verein.

Welcome to 'Jenot' hunting association
in Pasłęk

Hunting has many faces. It is a hobby, passion, skill and knowledge. For its supporters, hunting is a way of life. It evokes emotions and allows to get closer to nature. For its opponents, it is a cynical way of treating living creatures as shooting targets. However, for growing, yet still a small group, hunting is a professional management of the natural resources to maintain sustainable environment. And members of our our association belong to this very group.

Sotkanie młodzieży w KŁ JenotWszystko wskazuje na to, że współpraca Koła Łowieckiego Jenot z Pasłęka i Zespołu Szkół w Rychlikach zainicjowana przez p. Bożenę Mięsikowską i aprobowana przez Dyrekcję Szkoły ma się coraz lepiej. Zaczątkiem współpracy była zbiórka kasztanów i żołędzi przez naszych uczniów. Następnie prezes Koła  Łowieckiego pan Andrzej Kutkiewicz zaprosił młodzież do Bielicy, gdzie mieści się siedziba związku.

Wizyta u myśliwych miała miejsce 20 marca 2015 roku. Gospodarze ubrali się w odświętne stroje myśliwskie. Uczniowie mogli wysłuchać odgłosy gry na trąbce, które rozbrzmiewają w rożnych okolicznościach, np. na początku polowania, po zdobyciu odpowiedniego trofeum itp. Młodzież miała okazję do zwiedzania domku myśliwskiego oraz podziwiania trofeum, odznaczeń myśliwskich. Prezes  opowiadał jakie warunki trzeba spełnić, by  zostać myśliwym.

 

 

 

Sotkanie młodzieży w KŁ JenotW domku myśliwskim odbył się konkurs z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, pytania konkursowe dotyczyły zarówno wiedzy przyrodniczej, wiedzy z łowiectwa, uczniowie z gimnazjum mieli okazje wykazać się wiedzą z zakresu Unii Europejskiej. Konkurs przygotowały i przeprowadziły: p. Bożena Mięsikowska i Alicja Kasperowicz. Bardzo znaczącą rolę odegrali panowie myśliwi, którzy obok wicedyrektor Alicji  Goszcz-Zając, zasiedli w szanownym Jury. Walka była wyrównana i gdy skończyły się pytania konkursowe, zadania  zadawał prezes koła Andrzej Kutkiewicz. Uczniowie, jak zgodnie przyznali,  dobrze się bawili. Podobne zdanie mają ich opiekunowie : p. Irena Stefanowicz, p. Elżbieta Biczak, p. Jolanta Marek- Ryś, p. Dawid Oszlis.

 

Gospodarze przygotowali ognisko, pieczone kiełbaski, słodycze i ciepłą herbatę oraz nagrody dla zwycięzców w konkursie.

 

W przygotowaniu oraz prowadzeniu spotkania uczestniczyli również panowie z Zarządu Koła: Jan Adamczyk, Ryszard Gajownik. Franciszek Strzelecki oraz zaprzyjaźniony  z kołem sygnalista - inż. Waldemar Ostrowski. Pieczeniem kiełbasek zajmowali się panowie Piotr Zawilski i Sławomir Brewka.

 

  Uczniowie Zespołu Szkół w Rychlikach dziękują Kołu Łowieckiemu ?Jenot? z Pasłęka za nawiązanie współpracy, bardzo miłe spotkanie i przekazaną wiedzą.

 

 

 

Więcej zdjęć w Galerii

Wydarzenia

Podziękowanie Prezesa Koła Andrzeja Kutkiewicza

Opublikowano: 31-05-2022
Podziękowanie Prezesa Koła Andrzeja Kutkiewicza   „ Jeśli żywot na świecie szczęśliwy Nie może być inszy jeno być myśliwy…” Samuel Twardowski        Ten cytat był dla mnie szczególnie ważny i odzwierciedlał moje podejście do łowiectwa,  które traktowałem jako ogromną przyjemność poprzez bliskość obcowania z przyrodą, możliwość przebywania wśród Kolegów którzy zawsze byli pasjonatami łowiectwa w dobrym rozumieniu tejże pasji, cechowała ich koleżeńskość, dbałość o odpowiednią wiedzę i jakość myślistwa.  W tej atmosferze, w czerpaniu z Ich doświadczenia, odpowiednich sposobów zachowania, wzajemnego szacunku wobec szeroko rozumianego otoczenia myśliwych / mam tu na myśli rolników z nami sąsiadujących, administrację sprzyjającą łowiectwu,...

Czytaj więcej

Pożegnanie śp. Tadeusza Rudzińskiego

Opublikowano: 17-07-2017
Pożegnanie śp. Tadeusza Rudzińskiego Do Krainy Wiecznych Łowów odszedł wielce zasłużony dla elbląskiego łowiectwa     Śp.P. Tadeusz Rudziński   Śp. kol. Tadeusz Rudziński był członkiem Polskiego Związku Łowieckiego od 15 listopada 1959r. Od początku był myśliwym koła łowieckiego "Jenot" w Pasłęku, Uprawnienia selekcjonerskie uzyskał w 1963 roku w WRŁ Olsztyn. Odznaczony wieloma odznaczeniami resortowymi, medalami: Złotym, Srebrnym i Brązowym Zasługi Łowieckiej oraz najwyższym odznaczeniem łowieckim Honorowym Żetonem Zasługi "ZŁOM". Przez wiele lat pełnił różne funkcje w zarządzie koła: lata 1962 - 1970 - sekretarza koła; 1970 - 1977 łowczego koła; 1977 - 2000 prezesa koła.   Działał aktywnie w strukturach PZŁ. W latach ...

Czytaj więcej

Wybory Koła Łowieckiego Jenot 2015

Opublikowano: 26-07-2015
Wybory Koła Łowieckiego Jenot 2015 24 maja b.r. odbyło się Walne Zgromadzenie członków Koła Łowieckiego "JENOT". Głównym punktem porządku obrad były wybory do Zarządu Koła oraz na delegatów na Okręgowy Zjazd. Obrady zgromadzenia sprawnie poprowadził kol. Eugeniusz Kogut.    Po złożeniu sprawozdań przez ustępujący Zarząd oraz Komisję Rewizyjną, głosowaniem nad udzieleniem absolutorium oraz dyskusją nad sprawozdaniami przeprowadzono wybory pod okiem Komisji Skrutacyjnej w składzie: kol. Marcin Koniecko,  kol .Andrzej Bondaruk, kol, Bogdan Semkiw, kol. Patryk Olejniczak, kol. Radosław Stefanowicz. Na poszczególne stanowiska w Zarządzie Koła zgłoszono n/wymiwnionych kolegów i po wyrażeniu zgody na kandydowanie, przeprow...

Czytaj więcej

Spotkanie młodzieży z ZS w Rychlikach z przedstawicielami Koła Łowieckiego Jenot z Pasłęka

Opublikowano: 16-04-2015
Spotkanie młodzieży z ZS w Rychlikach z przedstawicielami  Koła Łowieckiego Jenot z Pasłęka Wszystko wskazuje na to, że współpraca Koła Łowieckiego Jenot z Pasłęka i Zespołu Szkół w Rychlikach zainicjowana przez p. Bożenę Mięsikowską i aprobowana przez Dyrekcję Szkoły ma się coraz lepiej. Zaczątkiem współpracy była zbiórka kasztanów i żołędzi przez naszych uczniów. Następnie prezes Koła  Łowieckiego pan Andrzej Kutkiewicz zaprosił młodzież do Bielicy, gdzie mieści się siedziba związku. Wizyta u myśliwych miała miejsce 20 marca 2015 roku. Gospodarze ubrali się w odświętne stroje myśliwskie. Uczniowie mogli wysłuchać odgłosy gry na trąbce, które rozbrzmiewają w rożnych okolicznościach, np. na początku polowania, po zdobyciu odpowiedniego trofeum itp. Młodzież miała okazję do zwiedza...

Czytaj więcej

Kalendarz myśliwski

Wczytuję kalendarz...

Numery alarmowe

  • Straż leśna:
    (0-58) - 32 20 022
  • Straż pożarna: 998
  • Numer ratunkowy: 112

Kontakt i mapa

Na mapie:
Dom myśliwski „HENRYKÓWKA”
Bielica Kolonia 4/4

email: biuro@kolojenot.org
tel: (55)- 6493036

KOŁO ŁOWIECKIE "JENOT" w Pasłęku
ul. Paderewskiego 5, 14-400 Pasłęk

Przejdź do Kontakt